Pudełko z… rolki po papierze toaletowym

Witajcie!
W te burzowo – deszczowe wieczory nie było nic lepszego do zrobienia jak DIY. Odłożyłam na bok scrapbooking i przygotowałam dla Was małą instrukcję jak wykonać prezentowe pudełeczko z rolki po papierze toaletowym. Materiał dobrze nam wszystkim znany, bez problemów dostępny w gospodarstwie domowym, a jak widać mający wiele potencjału. 😉 Mnie pudełeczko służy na razie do przechowywania biżuterii.
Brzmi dziwnie, ale sami zobaczcie jakie to proste i jaki zadowalający może być efekt.

1

Potrzebujemy:

– rolki po papierze toaletowym
– nożyczek i ołówka
– dwustronnej taśmy klejącej
– kleju w tubce (obuwniczy, Magic) – którego zapomniałam umieścić na zdjęciu
– linijki
– miękkiego kolorowego papieru
– dowolnej ozdoby (wstążka itp.)

Na początku mierzymy naszą rolkę, by przygotować odpowiedniej wielkości kawałek papieru do oklejenia. Można ewentualnie pomalować rolkę farbą akrylową, ale wydaje mi się, że efekt jest wtedy mniej elegancki. U mnie prostokąt papieru miał wymiary 9,3 cm (przeważnie takie wysokie są rolki) x 15,3 cm (celowo z naddatkiem).

3 4 5

Do przyklejenia papieru użyłam kleju obuwniczego – bardzo dobrze spełnia swoją funkcję i jest na początku śliski co ułatwia dokładne przyklejenie papieru, zawsze możemy go lekko przesunąć i poprawić zanim klej wyschnie. Jego minusem jest jednak zapach. 😉

Następnie odrobinę płaszczymy rolkę.
Rysujemy półkole, po linii którego odcinamy górny (i tak samo dolny) kawałek rolki. Linie ołówka można swobodnie wymazać. Wcięcie w rolce to 1,5 cm.

6Teraz zaginamy półkola do środka, zaczynając od rogów.

7Pudełeczko z jednej strony sklejamy dwustronną taśmą klejącą (otrzymując denko), ponieważ o wiele mocniej trzyma i nie zmusza nas do czekania na wyschnięcie. Z drugiej natomiast strony wycinamy malutkie półkole, by ułatwić otwieranie, tworząc wieczko.

8Dekorujemy i voila! 🙂

zdjęcie ze strzałkami

Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe. Ponieważ jest to jednak mój pierwszy tutorial, napiszcie mi, jeśli coś pominęłam, czy opisałam niejasno. 🙂

Pozdrawiam oraz życzę sobie i Wam już bezdeszczowej pogody! Dziś słońce całkiem ładnie przygrzewa. 🙂

 

3 thoughts on “Pudełko z… rolki po papierze toaletowym

  1. Daria says:

    Uwielbiam! Nieskomplikowane, niewymagające zbyt wielu materiałów a efekt świetny! Przynajmniej już wiem w co pakować drobne prezenty : )

    Oj tak, słonko grzeje ale na szczęście nie zanadto, pogoda piękna. Więc tak a propos rolek – chyba się wybiorę pojeździć :3

  2. Malinowo says:

    Cieszę się, że tutorial Ci się spodobał. Przyjemności w takim razie w tworzeniu pudełka i jeździe na rolkach! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *