Zapiśnik

Cześć Kochani!
Ostatnimi czasy niesamowity u mnie bałagan, wszędzie pełno papieru, scrapków lub kolorowych materiałów takich jak oczka, pianki dekoracyjne, filce… Wszystko za sprawą masowych pomysłów, które niestety wymagają więcej czasu oraz nowej, ciekawej współpracy, którą mam nadzieję będę mogła niedługo się Wam pochwalić. 🙂 Planowo będzie to październik… Więc jeszcze troszeczkę…

Jak wiadomo, ścinki i niewykorzystane skrawki zawsze są obecne przy pracy. I to one właśnie natchnęły mnie do stworzenia takich oto notesików:

zapiśnik piankowy zapiśnik piankowy3

Są słodkie kolorystycznie i bardzo miłe w dotyku, ponieważ wykonałam je z pianki dekoracyjnej. Można otrzymać ją w sklepach internetowych, na allegro a także w sklepach plastycznych. Są proste do wykonania,  a żeby Was o tym przekonać, przygotowałam mini tutorial. Zobaczcie jak łatwo taki notesik stworzyć:

tutek - notes - kolaż2

1. Na początku zbieramy potrzebne materiały: kawałek pianki (u mnie wielkości: 9,5 x 20,5 cm), wstążka, wybrany przez nas notesik i coś dla ozdoby np. biedronki + skalpel/żyletka oraz ołówek.

2. Na naszym kawałku pianki zaznaczamy szerokość wstążki, by zrobić odpowiedniej długości nacięcie żyletką. Pamiętajcie, że robimy to z dwóch stron. Z jednej w odległości ok 1 – 1,5 cm od krawędzi, z drugiej ok 2 -2,5 cm.

3. Nacinamy.

4. Przeciągamy wstążkę przez przygotowane nacięcia, wklejamy notesik.

5. Zawiązujemy kokardkę.

6. Dekorujemy i gotowe! 🙂

Mam nadzieję, że wszystko zademonstrowałam i opisałam zrozumiale. Jeśli jednak nie – pytajcie w komentarzach, bardzo chętnie odpowiem i się poprawię! 🙂

Pozdrawiam i życzę Wam udanego tygodnia!

Ania

3 thoughts on “Zapiśnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *